Home > Media > Books > Coffee Table >

Poland Panoramas - Polska Panoramy
Poland Panoramas - Polska Panoramy


 
Earn 10 Points for every dollar you spend!
Our Price: $79.95
Sale Price: $49.95
ISBN: 9788375531206

Quantity in Stock: (Out of Stock)

Availability: Currently Unavailable
Product Code:
9821001
Qty:

Description
 
A panoramic view of Poland in photographs taken by Adam Bujak, Poland's renowned photographer. Includes country and city scenes. Text in Polish, English and German.

Takie książki wydawane są bardzo rzadko i stanowią niespotykany rarytas na półkach domowych bibliotek. "Polska. Panoramy" to monumentalny album, który prezentuje najpiękniejsze polskie krajobrazy. Majestat Giewontu, dostojność Wawelu, zamki, pałace, malownicze pola jakby wyjęte z mickiewiczowskich opisów przyrody, wzburzony Bałtyk, leniwe polskie rzeki - nasza Ojczyzna ujęta w dziesiątkach zdjęć panoramicznych. Oszałamiające piękno Polski uchwycił mistrz fotografii - Adam Bujak, a tekst o budzących nostalgię wspaniałych miejscach napisał Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Nowak.

Profesor Andrzej Nowak pisze we wstępie albumu o Adamie Bujaku: "Zaczyna, znów, jak Pol, jak Kotsis, jak Wyczółkowski, jak Witkiewicz, od gór, od Giewontu, jak rycerz w zbroi stojącego nad naturalną, aż do Bałtyku rozciągniętą kolebką polskości. Otwiera horyzont tej artystycznej wędrówki dalej na polskie góry, na miasta, wsie, dwory, pola, pałace i ogrody, świątynie, na rzeki, jeziora, porty, morze. Ta kraina nie jest wcale taka ciasna, nie jest taka uboga, wystarczy się rozejrzeć. Jest na pewno nasza własna, jeśli tę własność duchową sami wybierzemy. Do tego zaprasza ten piękny album. O tym mówi."
Features
  • Hardcover
  • 184 Pages
  • 2016 Second Edition
  • Color Photographs
  • Polish - English - German Text
  • Size - 11.25 x 9.75" - 28.5cm x 25cm


Browse for more products in the same category as this item:

Media > Books > Coffee Table
Media > Books > Customs and Traditions