Home > Media > Music > Folk, General >

Mazowsze Piesni Polskie - Polish Songs
"Polish Songs" is a remarkable album, which was created to commemorate the 65-th anniversary of the State Folk Song and Dance, Mazowsze.


 
Earn 10 Points for every dollar you spend!
Our Price: $21.95
EAN: 5906409120491

Quantity in Stock:5

Availability: Usually Ships in 24 to 48 Hours
Product Code:
9821229
Qty:

Description
 
"Polish Songs" is a remarkable album, which was created to commemorate the 65-th anniversary of the State Folk Song and Dance, Mazowsze.
Polish language booklet with the words to all the songs is also included.
Selections:

1. Polonez
2. Ej, latał słowiczek
3. Laura i Filon
4. Morel
5. Wesół i szczęśliwy
6. Kozak
7. Życzenie
8. Wezwanie do Mazura
9. Znaszli ten kraj
10. Swaty
11. Pierścień
12. Hulanka

"Pieśni Polskie" to niezwykła płyta, która powstała dla uczczenia 65- lecia powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Przedstawiamy na niej najpiękniejsze polskie pieśni, którym wykonanie ,,Mazowsza” dodaje szczególnego wymiaru artystycznego. Brzmienie zespołu, nienaganny styl wykonawczy jest bowiem rozpoznawalny niemal na wszystkich kontynentach i to nie tylko przez melomanów.

Wśród wybranych przez nas utworów znajdują się „perełki” muzyczne, które wyszły spod piór najwybitniejszych polskich kompozytorów Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. Tak jak Tadeusz Sygietyński, twórca „Mazowsza”, dostrzegli oni w rodzimych pieśniach, w polskim folklorze ponadczasowe wartości i nieskazitelne piękno, które do dziś rozbrzmiewają w naszych sercach.
Features
  • Compact Disc 12 Selections
  • Total Time: 32:00


Browse for more products in the same category as this item:

Media > Music > Folk, General