Home > Holiday > Polish Christmas > Christmas Music >

Golec Orkiestra - Koled I Pastoralek W Bazylice Jasnogorskiej CD/DVD [ch]
Golec Orkiestra - Koled I Pastoralek W Bazylice Jasnogorskiej CD/DVD


 
Earn 10 Points for every dollar you spend!
Our Price: $34.95
EAN: 5902634800221

Quantity in Stock:8

Availability: Usually Ships in 24 to 48 Hours
Product Code:
9820249
Qty:

Description
 
Unique DVD /CD set recorded live in the Basilica of Jasna Gora in Czestochowa, Poland on Dec 13,2013 and just released on Nov 24,2014. The CD contains 20 carols and the DVD has 24. Please note that the DVD is in European format (PAL) and will NOT play on most US DVD players. The DVD will play on any computer AND on any DVD player that has multi-region capability. See below for highlights from the concert. Cover can be red or gold.

CD Selections:

1. Bracia patrzcie jeno

2. Gdy śliczna Panna

3. Przybieżeli do Betlejem

4. O gwiazdo Betlejemska

5. Wśród nocnej ciszy

6. Oj, Maluśki, Maluśki

7. Anioł pasterzom mówił

8. W żłobie leży

9. Cicha noc

10. Gdy się Chrystus rodzi

11. Łokarynki, fujarecki...

12. Nie było miejsca dla Ciebie

13. Mędrcy świata monarchowie

14. Pastuszkowie bracia mili

15. Lulajże Jezuniu

16. Tryumfy Króla Niebieskiego

17. Gore gwiozda

18. Dzisiaj w Betlejem

19. Przysiadło słonko

20. Pójdźmy wszyscy do stajenki


DVD Selections:
1. Apel Jasnogórski

2. Bracia patrzcie jeno

3. Gdy śliczna Panna

4. W żłobie leży

5. Wśród nocnej ciszy

6. Oj, Maluśki, Maluśki

7. O gwiazdo betlejemska

8. Anioł pasterzom mówił

9. Cicha noc

10. A wcora z wiecora

11. Gore gwiozda

12. Gdy się Chrystus rodzi

13. Pastuszkowie bracia mili

14. Łokarynki, fujarecki...

15. Nie było miejsca dla Ciebie

16. Mędrcy świata

17. Tryumfy Króla Niebieskiego

18. Mizerna cicha

19. Lulajże Jezuniu

20. Przybieżeli do Betlejem

21. Dzisiaj w Betlejem

22. Przysiadło słonko

23. Pójdźmy wszyscy do stajenki

24. Bóg się rodzi

25. Za kolynde dziykujymy

26. Impresja z próby (bonus)

27. Tuż przed koncertem (bonus)

Takiego projektu jeszcze w Polsce nie było. Najnowsze wydawnictwo Golec uOrkiestry zachwyca swoim rozmachem. Urzeka również dźwiękiem i obrazem. Ponad trzygodzinny zestaw dwudziestu jeden na płycie CD i dwudziestu pięciu na płycie DVD najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, nagranych w wyjątkowym dla Polaków miejscu, w Bazylice na Jasnej Górze, jest nie tylko ucztą dla ucha i oka, ale także idealnym prezentem pod choinkę.
W koncercie zarejestrowanym 13 grudnia 2013 roku Golec uOrkiestrze towarzyszą wyjątkowo utalentowani muzycy: lubelski chór Gospel Rain pod dyrekcją Grzegorza Głucha, kwartet dęty znakomitego puzonisty, profesora Zdzisława Stolarczyka, na XVII-wiecznych skrzypcach Antonio Stradivariusa gra laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, Agata Szymczewska, określana przez krytyków mianem „pierwszych skrzypiec Rzeczpospolitej“. Na scenie pojawiają się też beskidzcy dudziarze i trombiciarze oraz najmłodsi muzykujący podopieczni Fundacji Braci Golec, w tym dzieci Pawła i Łukasza – Maja, Bartuś i Antosia Golcowie. To wszystko sprawia, że dobrze i mniej znane Polakom kolędy i pastorałki wręcz urzekają swoją głębią i różnorodnością.


Jasnogórski koncert obfituje w niespodzianki i muzyczne zwroty akcji. Otwierająca występ kolęda „Bracia, patrzcie jeno“ rozpoczyna się od fanfar granych na trombitach, by płynnie przejść w iście anielski gospel i następujący po nim muzyczny dialog na głosy Łukasza i Pawła Golców. Z kolei „Tryumfy Króla Niebieskiego“ rozpoczynają się od majestatycznych jasnogórskich organów, by chwilę później zmienić się w radosny soul z gitarowymi riffami i rockowym pazurem. W „Lulajże Jezuniu“ słyszymy chopinowski, fortepianowy wstęp Piotra Kalickiego, brawurową partię skrzypiec Agaty Szymczewskiej i wyjątkowo aksamitny wokal Edyty Golec. Natomiast „Mędrcy świata“ to połączenie niezwykle energetycznej i afrykańskiej partii chóru Gospel Rain, zwiewnej beskidzkiej fujarki i góralskiego frazowania skrzypiec.

Dla Golec uOrkiestry jasnogórski koncert był jednym z najtrudniejszych i najbardziej wymagających występów w 15-letniej historii zespołu. Wielu polskich artystów mierzyło się z tematyką kolędową, ale nikt jeszcze nie dostąpił zaszczytu zagrania ich w tak ważnym dla Polaków miejscu, z jednoczesną rejestracją koncertu przez telewizję ogólnopolską. Nigdy też w Bazylice nie zabrzmiało tak bogate instrumentarium. W czasie ponad dwugodzinnego koncertu słychać zarówno góralskie, jak i klasyczne skrzypce, barokowe instrumenty dęte, chór mieszany, jasnogórskie organy, rockowe gitary, jak również beskidzkie trombity, dudy, fujarki, a nawet róg bawoli. Dzięki temu etniczne i klasyczne brzmienia połączyły się z elementami rocka, soulu oraz etno. Taka mieszanka od zawsze jest znakiem firmowym Golec uOrkiestry, ale na Jasnej Górze nabrała jeszcze większej mocy i wprawiła słuchaczy w niezwykłe muzyczne uniesienie.

Golec uOrkiestra nie byłaby sobą, gdyby nie zadbała o oprawę wizualną. Dzięki super-nowoczesnej realizacji telewizyjnej, znakomitym efektom stworzonym przez światło, jasnogórskie, barokowe wnętrza nabrały jeszcze większego blasku i niespotykanej dotąd przestrzeni. Dominujące w czasie koncertu kolory – złoty, niebieski, żółty i biały sprawiają, że widz może na własne oczy zobaczyć niebiańską atmosferę Bożego Narodzenia. Imponująca gra świateł sprawia też, że odrestaurowane niedawno i tak dobrze znane Polakom jasnogórskie wnętrza, zyskały nowego piękna. Barokowe polichromie i rzeźby zderzone z tym co widzimy i słyszymy na scenie dają efekt niezwykły i przykuwający uwagę do ostatnich sekund koncertu.

Ekskluzywny projekt Golec uOrkiestry nieprzypadkowo zbiega się w czasie z 15-leciem zespołu. W czasie ponad dwugodzinnego koncertu Łukasz, Paweł i towarzyszący im znakomici artyści pokazują ogromny dorobek braci Golców i lekkość z jaką muzykom z Milówki udaje się przez lata łączyć tradycję i nowoczesność.
Golec Orchestra Live At Jasna Gora Basilica
GOLEC UORKIESTRA & Gospel Rain & Agata Szymczewska
The Making Of The Concert
Features
  • Compact Disc
  • 21 Selections
  • Total Time: 79.00
  • DVD (PAL Version)
  • 25 selections
  • Full color booklet in Polish


Browse for more products in the same category as this item:

Holiday > Polish Christmas > Christmas Music
Media > Music > Golec Brothers